Obsah: Moře a pláž

Na prosluněných plážích se odehrávají příběhy z dalšího souboru edice Česká povídka. Týden na jachtě tráví se svými rodiči, kteří se rozvádějí, malý kluk v povídce Petry Soukupové. Na kurz potápění se vydává mladá manželská dvojice v příběhu Alice Nellis, ale jejich vysněná dovolená dopadne jinak, než si představovali. O muži, co svou dovolenou s manželkou tráví hlavně pozorováním jiných žen a také lodí, píše Miloš Urban. Za adrenalinem na Rujanu se vydává další dvojice v povídce Jaroslava Rudiše. Šestnáctiletá dcera na společné dovolené s matkou, to není zrovna ideální kombinace; alespoň tak to vidí Irena Hejdová. Až v Argentině a v Izraeli se odehrávají exotické příběhy Markéty Pilátové a Magdalény Stárkové. Ještě jednou - naposled - se touží podívat k moři stárnoucí žena ve druhé povídce Petry Soukupové.

Sestavil Boris Dočekal
Povídky: