Obsah: Kameník

Když ve Fjällbacku najdou utopené děvčátko, zprvu si všichni myslí, že jde o náhodu. Pitva však ukáže, že oběť má v plicích sladkou vodu se zbytky saponátů. To znamená, že děvčátko někdo utopil pravděpodobně v domě a až poté hodil tělo do moře. Kdo chtěl takto ublížit sedmileté Sáře, a proč?
     Při vyšetřování vychází najevo, že všichni z nejbližšího okolí Sáry mají svá tajemství.   Za idylickou fasádou se skrývá docela jiná skutečnost - plná sousedské nenávisti a ubližování, rodinných konfliktů, nemocí a deviací.
     Souběžně s vyšetřováním sleduje čtenář i hrozný příběh, který se začíná odvíjet ve dvacátých letech minulého století. Zdánlivě nepochopitelnou souvislost autorka v závěru knihy bravurně přepojí a poskytne nečekané rozuzlení, takže napětí udrží až do poslední kapitoly.
Vytvořil: Felix
Upravil: pan.Kchiu