Obsah: Noční bulváry

Soubor povídek bulharského autora, čerpaných vesměs z prostředí západních velkoměst. Autor se zamýšlí nad člověkem a jeho osamocením uprostřed rušného světa kapitalistické civilizace, hledá lidkost i na samém dně života a snaží se, aby čtenář pochopil způsob života na západní polokouli se všemi klady i zápory. Povídky, v nichž vystupují lidé z nejrůznějších společenských vrstev, mají vysokou uměleckou úroveň.
Benátské Lido, noční i denní Paříž a Alžír bojující za svobodu jsou dějišti pěti Rajnovových povídek (Moje neznámá. Noční bulváry, Nedělní povídka, Deštivý večer, Jak umíráme jenom my). Chtěl v nich zachytit soudobý Západ vjeho životě, myšlení a rozporech, jak jej sám zblízka poznal, když jako diplomat působil v Paříži.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.