Obsah: Z letopisů Angrie

V zemi zvané Angrie se může stát  leccos. Žijí tu hrdinové i zbabělcci, daří se tu lásce i nitrikám, mají tu poživačného panovníka, který má žárlivou manželku a krásnou oddanou milenku.
    Autorka si ve své fantazii vysnila svět, ktarý se podobá viktoriánské Anglii, ale zároveň je mnohem pitoresknější. A především - nestranný pozorovatel si tu může dovolit nazývat věci pravými jmény, beztrestně si vyřizovat účty s lidmi, kteří si to zaslouží, a zachce-li se mu, vysměje se dobovým konvencím.
     Příběhy obsažené v knize jsou autorčinnými juveniliemi, ale Brontëová už v nich používá vypravěčský styl, jenž ji později proslavil. Dnešní čtenáři mohou obdivovat, s jakou bezelstností dokázala budoucí velká spisovatelka stvořit důmyslnou alegorii našeho světa a našich životů.

Kniha obsahuje povídky:
-Mina Lauriová