Obsah: Škoda, že tu nejsi se mnou

Autor se ve své knize vyrovnává s neblahými událostmi, s nimiž se jeho vlast musela v nedávných letech potýkat. Nemoc šílených krav a následně epidemie slintavky a kulhavky bolestným způsobem poznamenaly britský venkov a jeho obyvatele. Autor ukazuje, jak neštěstí, která většinou  jen povrchně registrujeme v podobě novinových titulků a televizních záběrů, mění osudy konkrétních lidí.
    Jack Luxton , hlavní hrdina příběhu, byl nucen prodat farmu, na níž vyrostl. Jeho otec tragickým způsobem zemřel a bratr beze stopy zmizel. Jack nečekaně dostane od armády dopis se zprávou, že jeho bratr padl ve válce v Iráku, a po mnoha letech se vydá do rodného kraje, aby se postaral o bratrův pohřeb.
     Výprava napříč Anglií se pro něj zároveň stává návratem do vlastní minulosti, plné trýznivých vzpomínek a zdánlivě zapomenutých rodinných tragédií a tajemství.  Během cesty se propadá do těžké osobní krize a ve strhujícím závěru knihy se ocitá na pokraji neodvratné katastrofy.
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize