Obsah: Tyran

První kniha série Tyran.
   Píše se rok 333 před naším letopočtem. Kineiás  a jeho řečtí druhové bojují po boku Alexandra Velikého a přispívají k vítězství nad perským vládcem Dáriem III. Budoucnost však vypadá slibně jen do té doby, než Alexandr řecké veltele propustí ze svých služeb.
     Po návratu do rodných Athén se Kineiás místo vděku a slávy setkává s nepřátelstvím a odchází do vynuceného exilu. Zbývá mu jen kůň, zbroj a hrstka věrných přítel, s nimiž se nechává najmout tyranem řecké kolonie Olbie na pobřeží dnešního Černého moře, aby vycvičil jeho jízdní vojsko.
     Než se však Kineiás a jeho druhové stačí pořádně usadit, musí svou novou vlast bránit proti útoku té neničivější síly, kterou tehdejší svět zná - makedonské armády...

Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize