Obsah: Svatba snů

Ve své nejnovější próze pokračuje autorka v autobiografickém duchu. Děj knihy se odehrává opět v novém autorčině domově, kterým se stal Nový Zéland. A právě zde se chystá svatba její dcery, tzv. "svatba snů".
Autorka líčí nejen všední starosti s obřadem, organizací hostiny a různé další obtíže, které nutně u svatebních příprav nastanou. Zamýšlí se také nad vlastním nepříliš vydařeným manželstvím, sebekriticky přiznává s jakými představami do manželství vstupovala ona i její muž, vzpomíná i na svazek svých rodičů. Možná trochu překvapivě odsuzuje stále častější zvyk žít "na psí knížku", a i přes nedobré vlastní zkušenosti instanci manželství tvrdě hájí. Naproti tomu čelí mnoha novozélanským přítelkyním, podle kterých je obřad jenom fraška a manželství cár papíru, svatební obřad je pak podle nich velkou finanční ztrátou... Tichá se zcela vážně zabývá otázkou důležitosti manželství na počátku 21. století, stabilitou rodiny versus stabilitou státu, i tím, jaký má úplná rodina vliv na budoucnost dětí v ní vyrůstajících.
Vytvořil: ota61
Zdroj: mlp.cz