Obsah: Minulost minulosti

V Berlíně nacistickém i současném, v představách i v realitě hledá psychicky narušená hrdinka svou identitu, zatíženou nejasným pocitem viny.
Studentka a průvodkyně cizinců Margaret, napůl Američanka a napůl Němka, žije v Berlíně už několik let, když ji začnou pronásledovat šílené vize a uvědomuje si i částečnou amnézii. Ze střípků náznaků, výpovědí, dokumentů a apokalyptických představ si Margaret zpětně sestavuje život, v němž tragickou roli hrají dvě ženy, které zabily své děti: nacistka Magda Goebbelsová a židovka Regina Straussová. Hrdinčina současnost těsně splývá s minulostí Německa, příběh neodvratně spěje k vyvrcholení. Náročný text vyžaduje naprosté soustředění, odmění však čtenáře hlubokým zážitkem ze sugestivního a dramatického, místy nečekaně lyrického děje. Bravurně napsaná prvotina americké autorky.
Vytvořil: ota61
Zdroj: mlp.cz