Obsah: Prokletá setba

Špionážní román českého autora se odehrává za 2. světové války a krátce po ní a jeho hrdinou je důstojník německé armády, spolupracující s československou rozvědkou.
Důstojník abwehru Paul Khümel začíná před válkou spolupracovat s československou rozvědkou ze zcela zištných důvodů. S přitvrzováním německé politiky ale v jeho motivech čím dál víc hraje roli přesvědčení a snaha narušit Hitlerovy nabubřelé plány. Autor sleduje jeho osudy a akce v celé době války, souběžně s osudy dalších postav z obou stran barikády - fanatického šéfa gestapa, mladého českého radisty z řad odboje nebo krásné židovské dívky, donucené se skrývat v horské vísce. Po válce dojde k překvapivým zvratům, leckterý kolaborant ujde trestu a získá moc v novém režimu, leckterý válečný zločinec se stane užitečným pro jiné mocné. Paul, dnes úspěšný novinář, se dostává na stopu německého vědce, který za války vyvíjel ničivou biologickou zbraň a podle všeho v tom dále pokračuje ve službách vlády USA. Pátrání vede k překvapivému odhalení původu zhoubného viru i ke zjištění, že bezcitnost a pohrdání lidským životem zdaleka nebyly výsadami německého nacismu. Autor se částečně nechal inspirovat skutečnými postavami a událostmi.
Vytvořil: ota61
Zdroj: mlp