Obsah: Ve stínu sfingy

Druhá kniha série Jake Ransom.

Král lebek nesmí vyhrát. Jake Ransom se hodlá s pomocí otcových hodinek vrátit do Kalypsa, města na prapevnině Pangaee, kam kdosi svedl zástupce různých starověkých civilizací a kde Jake prožil své první dobrodružství. Místo toho skončí v podivné pouštní zemi, kde se k němu připojí jeho přátelé Marika, Pindor a Bach´uuk, stejně jako Jakeova sestra Kady. Než se všichni stačí rozhodnout, co by měli podniknout dál, padnou do zajetí krásné mladé princezny Nefertiti.
     Brzy se však i ona musí bránit přisluhovačům Krále lebek, neboť Jake má u sebe věc, po níž Král lebek touží nadevše, předmět, který propůjčuje svému majiteli obrovskou moc včetně kontroly nad děsivou Kvílející sfingou. Jake musí závodit s časem, aby přelstil Kalvera Rexe. Pokud Král lebek vyhraje, nic na světě ho nezastaví...
Vytvořil: Felix
Upravil: pan.Kchiu