Obsah: Rej dýk: Dýka s červenou lilií

První kniha série Rej dýk.

Zdá se, že mladičkou dědičku druhého největšího majetku ve Florencii, zlatovlasou Lorenzu Davanzati, čeká šťastná budoucnost. Opouští klášter, kde byla jako sirotek vychována, a má se vdát za pohledného Vittoria. Ten je však v převečer svatby zavražděn a u jeho těla nalezen vzkaz, který vyhrožuje smrtí každému, kdo by se o Lorenzu ucházel.
     Tehdy se na zdrcenou dědičku obrací její příbuzní, Medicejští, a nabízí jí možnost zapomenout na krutý osud a posloužit Florencii. Lorenza má odjet do Francie a stát se snachou markýze de Sarrancem, přítelem krále Jindřicha IV. Podpořila by tak vratkou pozici své tety, královny z rodu Medicejských, které hrozí zapuzení. Jenže u dvora se ocitá ve víru intrik, nenávisti a vášní. Zcela sama, zbavena všech přátel, bude muset Lorenza čelit úkladům o svůj majetek, ale i o život. Tajemný Vittoriův vrah totiž opět udeří...
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize