Obsah: Marta v roce vetřelce

O Martě si její rodiče myslí, že je chytrá a mhlo by z ní něco být, hlavně když bude studovat vysokou školu a nebude se flákat. Mladší sestra si o ní myslí, že je to nafoukaná nána, starší bratr, že se pořád chová jako malá a Robert, její kolega z práce , že není k zahození. Babička ji už nepoznává.
     Ale tahle kniha není o tom, jak vidí Martu ostatní, tohle je Martin deník. Kniha o tom, co si myslí a co prožívá devatenáctiletá dívka, která má před sebou nejtěžší a nejdůležitější rok svého života.

Nový román Petry Soukupové je příběhem dospívající dívky, která je řadou dramatických událostí náhle vržena do dospělosti. Sugesci celého příběhu umocňuje jazyk, přesvědčivě odpovídající  myšlení a vyjadřování mladé dívky. Ačkoli se autorka věkem své hrdince vzdaluje, a může tedy na její osudy pohlížet s odstupem, stále si dokáža představit a přesvědčivě popsat, co devatenáctiletá dívka prožívá.
Vytvořil: Felix
Upravil: pan.Kchiu