Obsah: Za soumraku

Ve svém nejnovějším románu se americký spisovatel Michael Cunningham vrací k tradičnímu příběhu a k vykreslení geografie Manhattanu a celého New Yorku, který tak dobře zná. Novinkou, kromě toho, že se ocitáme v bezprostřední současnosti, jsou typy hlavních postav: Rebecca je editorkou "prestižního" nezávislého časopisu (jejž nikdo nečte). Peter vlastní galerii - vyhledává talenty, které draze prodává zazobaným klientům. Jejich trochu nudné manželství klape do chvíle, kdy se Peter znenadání zamiluje do manželčina bratra Ethana zvaného Omyl. Ten taky "chce  dělat něco kolem umění", což v praxi znamená, že nedokončil žádnou školu, fláká se a bere drogy, ačkoli momentálně je prý čistý. Každopádně je mladičký Ethan nebývale pohledný a přitažlivý - a Peter náhle pochybuje o všem, co dosud tvořilo jeho život. Nedokáže ale odolat. Jednoho dne začnou u letmého polibku, a zadaleka neskončí pouhým vyznáním lásky.
     Michael Cunningham je mistrem dialogů a svým postavám dokáže otevřít docela složitou partii. Uvažování o kráse, smrti či smyslu života zde nemá podobu laciné komedie, ale vážné, bravurně rozehrané románové hry.
Vytvořil: Felix
Upravil: ota61