Obsah: Potížista

Literární burleska na téma, co se stane, když ředitelka lidských zdrojů začne své pupánky zneužívat a bere  svoji práci namísto předepsaných dávek libida a prášků na hlavu. Děj se odehrává ve zdánilivě fiktivní firmě Pasta a Pasta, která je ve skutečnosti předobrazem nadnárodní firmy SKANSKA, kde autor, hrdina příběhu i ředitelka nelidsky lidských zdrojů před několika lety působili. V příběhu se ještě mihne profesionální mlsoun Pavel Maurer a jeho Výtěr (jako od maminky). Škoda, že autor v poslední, publikované verzi svého potížisty, nevypustil poslední pasáž, v které je hlavní hrdina, reklamní manažer a poeta, pohlavně zneužit básníkem Gisnbergem při jeho návštěvě Prahy. Dalo by se říci, že tahle autobiografická douška dílu chybí. Ale jinak svěží dílko, které nezapře zručeného autora. Dílo se stalo populární nejen ve firmě Skanska, ale hlavně mezi českými kádrováky, kteří ho nečtou svým dětem a tak z nich činí stejně nekulturní barbárky a budoucí potižisty, jako jsou oni sami (a pak, že Darwin nepocházel z opice). Vydalo kmenové nakladatelství autora Akropolis (adeau... . . )
Vytvořil: Maty2
Zdroj: www.potizista.cz