Obsah: Gladiatrix Lysandra

Devatenáctiletá sparťanská kněžka Lysandra byla svým řádem vyslána na misii, šířit slávu bohyně Athény. Loď, na které se plavila, však ztroskotala a Lysandra byla jako jediná přeživší zajata a uvržena do otroctví. Shodou okolností se jejím pánem stal Říman Lucius Balbos, lanista, provozovatel ženské gladiátorské stáje. Jeho lidé si všimnou Lysandřiných schopností a stává se z ní gladiátorka.
     Život v uzavřené komunitě bojovnic a jejich nemilosrdných cvičitelů s sebou přináší četné zápletky a vztahy, přátelství, lásku, intriky, nenávist, smrt a jiné, jak mezi samotnými bojovnicemi, tak jejich cvičiteli a okolím, pohled do zákulisí jejich života, do života římské smetánky a samozřejmě i detailní pohled  do arény, kde se bojuje na život a na smrt...
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize