Obsah: Prohrát slunce před svítáním

2. kniha v sérii Jakub Krčín z Jelčan.
Román je volným pokračováním autorovy prvotiny Cesta na poledne. Pokračují v něm další osudy slavného rybníkáře   Jakuba Krčína.
     Z úředníka na zapadlém klášterním panství se Krčín propracovává mezi přední úředníky rožmberského dominia a začíná svou kariéru slavného stavitele rybníků.
     Kromě krčína líčí autor osudy řady dalších postav, především se ale věnuje dvěma posledním Rožmberkům, vladaři Vilémovi a jeho slavnějšímu bratrovi Petru Vokovi. Líčí ale i milostné trable krásné Kutanky a okolnosti tajného sňatku druhorozeného císařova syna.
     Osudy jednotlivých postav se proplétají a navzájem ovlivňují a před čtenářem se otevírá pestrobarevný obraz šedesátých let 16. století, kdy "staré časy skončily a nové ještě nezačaly"...
Vytvořil: Felix
Upravil: pan.Kchiu