Obsah: Mrtvý muž

Autorka na sebe upozornila již svým debutem "Sentimentální román. " Novela "Mrtvý muž" už jednoznačně ukazuje, že se v české literatuře objevila nová strhující vypravěčka.
     Příběh je monologem ženy, která rekapituluje svůj život. Banalitu a šeď dětství a dospívání v sedmdesátých až osmdesátých letech minulého století prostupují skrytá rodinná dramata, s nimiž je vypravěčka konfrontována - dědeček, kterého režim zavraždil, babiččina otevřená nenávist vůči režimu, matčina počínající duševní choroba či otec, který za normalizace prožívá svůj coming out.
     Vypravěčka to vše líčí s cynickým odstupem, který se však rozplývá ve chvíli, kdy se přiznává k lásce k jisté celebritě. Náhle je i ona stržena vášnivým citem, který ji pohlcuje tím hlouběji, čím se zdá být beznadějnějším. Vše pak směřuje k nečekanému rozuzlení...
Novela Mrtvý muž je neméně pozoruhodná i sugestivním a barvitým stylem vyprávění, stejně jako suverénně vedenými dialogy.
Vytvořil: Felix
Upravil: pan.Kchiu