Obsah: Sedmý kříž

Německo z r. 1934. Z koncentračního tábora Westhofenu uprchlo sedm politických vězňů. Gestapo sleduje krok za krokem jejich cestu a šest chudáků se stane jeho obětí. Jen sedmému z nich, Georgu Heislerovi, se podaří projít prvním kruhem nacistických hlídek a utíká dále krajem, maje před sebou jediný cíl: hranici, kde čeká vysvobození z nacistického pekla...
Román, který zachytil psychologii zraněného, vyhladovělého a nevyspalého člověka, nad nímž se neustále vznáší přízrak výslechů, koncentráku a smrti, který uvádí v nebezpečí života každého, s nímž promluví nebo od něhož přijme pomoc, nejen rázem proslavil autorku (o tom svědčí i 19 překladů do svět. jazyků a zfilmování), ale ukázal především na nebezpečí surového, despotického nacismu a nutnost boje proti němu.
Vytvořil: Dr.Killer
Dnes je 08.09.2024