Obsah: Jako každý člověk

Philipa Rotha zajímá konečnost bytí stále naléhavěji. V několik dílech z posledních let přímo klinicky zkoumá prožitky, problémy a reakce jednotlivce, obtížně se vyrovnávajícího s úbytkem fyzických sil i psychické odolnosti - s neodvratným uvadáním vitality (a u Rotha nezbytně především virility), které tak či onak poznamenává každou stárnoucí lidskou bytost.
V tomto románu z roku 2006 podtrhuje univerzalitu lidského osudu již volbou titulu - přejímá ho z proslulé anglické středověké morality „Everyman". Na rozdíl od ní však v Rothově příběhu hlavní postavu nesoudí Stvořitel, autor ponechává na čtenářích, kteří se od něj nikdy nedozvědí jméno jeho hrdiny (či spíše antihrdiny), aby sami u sebe rozhodli, zaslouží-li si tento moderní bezbožník, pro něhož byla náboženská víra už od raného mládí pošetilým, lživým sebeklamem, rozhřešení.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.