Obsah: The Beatles : jak vznikaly písně

Bohatě zdokumentovaná monografie o tom, jak vznikaly a čím byly inspirovány písně hudební skupiny Beatles. Monografie popisuje vznik všech jednotlivých písní, které členové této hudební skupiny napsali a jako Beatles natočili. Autor je hudební publicista pohybující se již několik desetiletí na scéně britské populární hudby. Informace čerpal jak ze svých vlastních rozhovorů s hudebníky tak i ze vzpomínek jejich blízkých spolupracovníků a pochopitelně i ze zdroje nejvěrohodnějšího, komentářů pocházejících od samotných Beatles a publikovaných od r. 1963. Ačkoli ne za každou jednotlivou písní stojí skutečně "silný příběh", je kniha jako celek nesmírně zajímavá a představuje skutečný přínos v literatuře o této skupině. Kniha samotná je souborem kratších či delších kapitol pojmenovaných názvem písně. Ty jsou řazeny chronologicky v rámci postupně vydávaných alb.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize