Obsah: Vize Gerarda

Citlivá, duchovní autorova vzpomínka na bratříčka, který zemřel ve svých devíti letech. Jacku Kerouakovi byly necelé čtyři roky, když jeho starší bratr Gerard zemřel. Příběh jeho krátkého života napsal autor o třicet let později a zúročil v něm zasuté vzpomínky a dojmy tříletého dítěte, vnímané očima muže. Malý Gerard, adorovaný do podoby produchovnělého, nadpozemsky laskavého a stále nemocného chlapce, je spojen s obrazem celé rodiny, z níž vystupuje zejména plnokrevná postava otce. Marně budeme tentokrát v autorovi hledat beatnika, zato překvapivě objevíme jeho druhou tvář: citovou, něžnou, milující Boha, rodiče i zvířátka. Tato knížka, plná nefalšovaného smutku a jemného sentimentu, je žalostným nářkem nad ztrátou bratříčka a zároveň nad vlastním, navždy ztraceným dětstvím.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize