Obsah: Svědectví lásky

Výbor studií a článků francouzského pokrokového spisovatele je rozčleněn na tři části. V prvé, "Moskva-Paříž", jsou zachyceny dojmy ze sjezdu sovětskych spisovatelů r. 1934, vzpomínky na Sovětský svaz, na Gorkého, Erenburga, na sovětské divadlo. V oddílu "Od Francie zrazené k Francii bojující" jsou otištěny projevy, jimiž autor za druhé světové války ve vysílání moskevského rozhlasu burcoval francouzský lid k boji proti nacistickým okupantům a kolaborantům, líčil slavná vítězství Rudé armády i statečnost sovětského lidu. Třetí část, "Stalin", obsahuje autorovy osobní vzpomínky na setkání s J. V. Stalinem a úryvky nedokončené životopisné studie.
předmluvu napsala Jiřina Brusová
Moscou-Paris / De la France trahie à la France en armes / L’Homme du communisme: portrait de Staline
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize