Obsah: Max

Příběh chudého mladíka, který udělá velkou kariéru v době rozkvětu amerického filmového průmyslu na počátku 20. století. Max Britsky vyrůstá v židovské čtvrti východního New Yorku a v roce 1891, když je mu dvanáct let, se musí - po smrti otce - starat o matku a pět sourozenců. Pře- stane chodit do školy a různými způsoby se snaží vydělat nějaké peníze, aby rodinu vůbec uživil. Časem začne vystupovat ve varieté a také se seznámí se svou budoucí ženou, mladou učitelkou Sally. Když Max poprvé uvidí promítání "pohyblivých obráz- ků", rozhodne se, že si zařídí vlastní podnik, v němž by pořádal filmová předsta- vení. Díky své píli a podnikatelskému talentu se mu tento plán skutečně podaří uskutečnit a stane se multimilionářem. Vybuduje velkou společnost, která se bude podílet na rychlém rozvoji amerického filmového průmyslu v letech 1899-1937. Howard Fast v tomto románu velmi čtivě a zajímavě zachycuje tuto etapu americké historie (nejen filmové) a také výstižně popisuje sociální poměry a rozdíly ve společnosti tehdejší doby.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize