Obsah: Světelný kámen 4. - Místo pravdy

Poslední část čtyřdílného historického cyklu o osudech obyvatel Místa pravdy, vesnice ve starověkých Thébách. Ve vesnici i v celých Thébách panuje napětí a neklid, říše je dosud bez vladaře. Královna-regentka Tausert se snaží udržet mír, který je však narušován neustálými intrikami. Do popředí vystupuje postava Paneba Ohniváka, nového mistra stavitele po zavražděném Neferu Mlčenlivém. Paneb nakonec, ač v ohrožení vlastního života, odhalí zrádce a mistrova vraha, na trůn usedne Ramses III. a do Místa pravdy se navrátí klid na uměleckou práci a obnoví se zázračná moc Světelného kamene. I Paneb nalezne své osobní štěstí - lásku krásné Tyrkys. Tím končí vyprávění plné vášní, zrad, lstí a magie, sága o staroegyptských umělcích, jejichž dílo nám zůstalo zachováno do dnešních dnů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize