Obsah: Nebojte se

Jemná psychologická próza významné současné maďarské autorky se snaží co nejvěrněji přiblížit duševní hnutí i skryté důvody činů, postojů a nadějí hrdinů svého románu. Tématem knihy je životní bilance dvou starších manželských dvojic, v nichž každá vzpomíná a hodnotí to, co bylo v jejich životech dobré a co mělo být jiné. Maria je bývalá letuška, emancipovaná, rozhodná a atraktivní žena. Setkáváme se s ní na prahu důchodového věku. Její manžel Richard je o několik let mladší, plný síly a elánu. Z druhé dvojice Mario je vědecký pracovník na prahu šedesátky, Villö je o mnoho let mladší, doufá ještě ve společného potomka. Autorka nás provází zhruba 20 lety jejich dalšího života, kdy zpočátku nechtějí přijmout známky stárnutí a nemocí, problémy s dětmi a vnoučaty, které odrážejí jejich dřívější postoje, až ke konečnému smíření a zhodnocení svých životů. Nesentimentální a povzbudivá kniha vyšla v Maďarsku již v jedenácti vydáních a byla přeložena do mnoha jazyků.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize