Obsah: Jeden večer denně

V příběhu Jeden večer denně představuje autorka dvě odlišné hrdinky – dívku Kamilu a zralou ženu Pavlu, zdravotní sestry na zubním středisku. V jejich problémech a osudech, promítnutých do několika zdánlivě všedních dnů, srovnává odlišné způsoby v hledání životní plnosti. Autorka nechává tytéž události střídavě vyprávět obě ženy, čímž dosahuje zvláštního napětí: běžné a vyhrocenější situace, nazírány nezkušenýma očima Kamily či naopak zmoudřelým pohledem Pavly, se ukazují jako nejednoznačné, plné skrytých dramat. Třebaže ve vzájemném vztahu obou žen – kolegyň na jednom pracovišti – je i špetka řevnivosti a drobných zlomyslností, najdou Pavla i Kamila cestu ke vzájemnému pochopení a dovedou si v kritické chvíli pomoci. Promyšlená kompozice a hojné využití vnitřních monologů a polopřímé řeči přispívají k vytvoření moderní prózy, která zaujme nejen zajímavým prostředím, do něhož je děj zasazen, ale i svou jazykovou úrovní.
Vytvořil: Katrinka001
Zdroj: záložka knihy