Obsah: Mayday

„Joanna zoufale potřebuje 10 000$ - hned, anebo co nejdřív. Udělám cokoliv. "
Ernest Mayday, britský autor dvou bestsellerů, má peníze, krásnou milenku i dům v Beverly Hills. Má všechno - kromě nápadu na další knihu. A tak když náhodou natrefí na inzerát a odpoví neznámé Joanně, cítí, že se mu nabízí řešení, jak vybřednout z tvůrčí krize. To ona se stane hlavní postavou jeho nové knihy. Mayday potřebuje zápletku a Joanna peníze. Přestože jsou oba nedůvěřiví a jejich vztah, ve kterém se navzájem využívají, je racionální, začne Joanna Maydaye přitahovat a on si ji přeje lépe poznat, aby ji mohl přesvědčivě popsat. Román mu roste pod rukama. Říká mu však Joanna pravdu? Je Mayday nezaujatým pozorovatelem, který objektivně líčí skutečnost, nebo se stává voyerem? Co když je jen divákem při promyšleném představení? Mayday, který se teprve nedávno usadil na Západním pobřeží, pozoruje losangeleskou smetánku s odstupem a komentuje události s kousavým sarkasmem. Ví, že vznikající román je to nejlepší, co kdy napsal, ale neuvědomuje si, že se zaplétá do sítě, kterou sám pomohl uplést. Čím je děj románu napínavější, tím se sám - jako jedna z postav románu - ocitá ve větším nebezpečí. Vše spěje k překvapivému konci.
Čtenář při čtení zažije radost ze slovních šarvátek, ekvilibristik a vtipných glos, jakými Jonathan Lynn okouzlil ve slavných seriálech Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. Tentokrát nám otevírá svět filmu, snobských hollywoodských režisérů a scénáristů, filmových hvězdiček a producentů, univerzitních profesorů, smetánky, která navštěvuje drahé kurzy duševní hygieny a holduje zdravému způsobu života ve městě pokrytém téměř nedýchatelným smogem.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize