Obsah: Půlnoční zpověď

První ze seriálu románů Sága o Salavinovi francouzského spisovatele-humanisty, nositele Goncourtovy ceny (Civilizace), za první světové války vojenského lékaře, za druhé uvědomělého odpůrce nacismu. O hrdinovi tohoto románu i celého seriálu, pařížském úředníčkovi Salavinovi, člověku vyšinutém, bojujícím s vlastní představivostí, autorka předmluvy říká: "Duhamelův Salavin zvěstoval francouzské literatuře Camusova Meursaulta, cizince pro sebe sama i pro druhé ... " A na jiném místě: " ... neschopen čehokoli se zachytit, unášený proudem, střídající chvilkové záchvaty zájmu s gesty, kterými se všeho vzdává a rezignuje ... Vzdaluje se všemu, všem ... ztrácí kontakt s teplem života, studí sám sebe ... ".
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize