Obsah: Drsná země

Román současné americké autorky vypráví příběh plachého Boba Dollara, který se vydává coby zaměstnanec nadnárodní korporace na Západ, do Texasu a Oklahomy, kde by měl pro společnost tajně objevit pozemky pro velkokapacitní vepříny. Hlavní hrdina se tak ve svých pětadvaceti letech vydává konečně do světa, opouštěje svého strýce a bezpečnou krajinu dětství. Na Západě se setkává s drsnými rančery, kteří musí čelit nepřízni počasí i vlády, aby přežili v krutých časech neúrody či špatných výkupních cen. Bob poznává život z jiné stránky, a i když je zde na zapřenou a jeho život je v podstatě pohodlný, místní si jej beze zbytku získají svou upřímností. Vepříny, které by zde vystavěl jeho zaměstnavatel, by pro místní neznamenali žádný velký zisk ani pracovní místa, ale naopak velký zásah do krajiny a v některých případech i naprosto neúnosný způsob života. Hlavní hrdina je tak stavěn do nové role. Na jeho následném chování totiž závisí život několika dalších desítek lidí. Jistě, po něm možná přijdou jiní, co budou slídit a vyzvídat, ale nějakou dobu jim to jistě potrvá a mezitím může život pokračovat, jak nejlépe to jde.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize