Obsah: Malé jizerské ticho

"Zdá se, že ničivá smršť konečně odezněla, a že po letech zkázy povstávají Jizerky opět z mrtvých. Jejich původní podobu však už nikdo nevzkřísí. Odešla s časem. A nelze ji připomenout ani novým vydáním dnes již legendárního Jizerského ticha. Tiskové podklady zmizely beze stopy. Čtvrt století je dlouhá doba a ledacos se mezi tím odehrálo v horách, v přírodě i ve společnosti. A tak vzniklo Malé jizerské ticho. Komornější podoba jeho velkého předchůdce. Můj přítel Lubomír Václavek už bohužel nežije. Jeho fotoarchív se díky jeho paní dochoval. Snímky, které jsem z něho vybral, podávají obraz původních neponičených Jizerek. Jejich dnešní podobu už nestihl Lubomír zachytit. Zobrazili ji v druhé části knihy fotografové Miloš Jiránek a Josef Kvapil. Jejich snímky nás utvrzují ve víře, že podá-li člověk přírodě pomocnou ruku, má dost sil a vitality, aby znovu ožila.   Malé jizerské ticho chce tomuto velkému lidskému poslání upřímně pomoci. " (Jan Suchl)
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize