Obsah: Popírání holocaustu

Popírání holocaustu : sílící útok na pravdu a paměť
S problematikou tzv. historického revizionismu, proudu v historiografii dějin druhé světové války, který nejčastěji zlehčuje, přikrášluje a ospravedlňuje historii nacistického Německa a jeho zločinů – pro tento způsob psaní o dějinách tohoto období se též používá termínu "osvětimská lež" –, se česká veřejnost kromě stručných narážek v médiích dosud neměla možnost seznámit. Americká historička věnuje pozornost vývoji "revizionistického" přístupu k židovské genocidě zejména v anglosaském světě, přesvědčivě dokládá jeho metody a nebezpečí využívání takovýchto výkladů pro politické cíle extrémistických hnutí.
Známý zastánce "osvětimské lži", britský historik David Irving, za tuto knihu autorku a jejího nakladatele zažaloval pro urážku na cti. Vrchní soud v Londýně se však ve svém rozhodnutí z roku 2000 přiklonil k žalované straně a dal autorce za pravdu.
Vytvořil: Sniper24
Zdroj: www.kosmas.cz