Obsah: Jak se hraje fotbal v Africe

Hlavní koordinátor projektu Fotbal pro rozvoj a člen koordinačního týmu kampaně Česko proti chudobě ukazuje, čím je a čím může být pro Afričany fotbal. Tento projekt využívá sport jako prostředek, který má napomoci mládeži k získání seběvědomí a vzdělání. Většina obyvatel Nairobi, čtyři pětiny třímilonového města, žije v chudinských čtvrtích, pro mnohé je fotbal jednou z mála nadějí na lepší budoucnost. Součástí projektu jsou streetfotbalové šampionáty, kdy mládežnické týmy ze všech koutů světa soutěží o titul krále pouličního fotbalu. V roce 2006 se tento turnaj konal v německém Kreuzbergu. Fotbalově-rozvojové projekty se zaměřují nejen na společenský rozvoj, ale také na nejtalentovanější mládež, z níž se snaží vychovávat elitní fotbalisty. MYSA (sportovně-rozvojová mládežnická organizace v Africe) v Keni pořádá celoroční fotbalové soutěže v masovém měřítku, pro chlapce i dívky všech věkových kategorií.
předml. Tomáš Ujfaluši
Vytvořil: janajau