Obsah: Vynálezci z Guslaru

Sbírka humorných povídek z městečka, hojně navštěvovaného mimozemšťany tentokrát o tom, co se může stát, když se místní obyvatelé pustí do vynalézání. Opět se setkáváme se starými známými: Udalovem, Ložkinem, Grubinem a jejich návštěvníky - mimozemšťany. Když se v Guslaru Velikém objeví známý vědec profesor Minc, jsou všichni nadšeni. Jeho vynálezy jsou skutečně zajímavé. Nejprve je tady strojek na řízení emocí, potom se zabývá chovem pravěkých zvířat, vynalezne lék na lenost, pak se setkají s mimozemšťany, kteří zajistili na Zemi evoluci, dumají nad perpetuum mobile, experimentují s rybami, vytvoří zrcadlo, které odráží vnitřní pocity lidí... V Guslaru Velikém mají zkrátka pořád mnoho nápadů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize