Obsah: Samantha - Případ oranžového Mauritia

"Samantha"
    Obětí vražednice, která si říká Samantha, se stal filmový producent Al Greenberg. V pozadí zločinu se rýsuje zřetelná souvislost s dávným krutým znásilněním jisté dívky jedenácti muži, které se odehrálo za chatrnými dveřmi obytného přívěsu. Mstí se tehdejší naivní a bezbranná mladinká adeptka herectví  těm, kdo se před jedenácti lety nezastavili před chlapáckým násilím? Přebije jejich krutý čin ještě krutější odplatou? Jak jinak si vysvětlit, proč nyní jsou v ohrožení právě oni muži, kteří se tenkrát tak hanebně provinili. Detektiv Masuto musí vražedkyni odhalit dřív, než bude pozdě pokračující masakr zastavit... Nebo je pravda, která postupně vychází najevo, jiná než původní zdání? Jak Masutovi pomůže krásná Phoebe, vdova po zemřelém Alu Greenbergovi... ?

"Případ oranžového Mauritia"
     Proč byli zavražděni známý obchodník se známkami a jeho klient? Klubko záhad kolem jejich smrti začne rozmotávat detektiv Masuto. Jediným vodítkem, které ho může přivést k odhalení viníka je vzácná poštovní známka, vydaná roku 1847 na ostrově Mauritius, jedna z nejvzácnějších a nejslavnějších známek světa, jejíž hodnota je téměř půl milionu dolarů. Masuto v tomto nevšedním případu zdaleka neřeší pouze důsledky lidské chamtivosti, ale také neblahé následky historických stínů z dob druhé světové války. Jak vyjde časem najevo, má zavražděný obchodník nadmíru temnou minulost . Mohla by být vražda součástí pomsty za dávné, avšak dosud nepoterstané zločiny... ?
Vytvořil: Felix
Upravil: Mady, janajau