Obsah: Kronika pražského plynárenství

Kronika pražského plynárenství   / Rudolf Novák, Karel Zelenka            . - Praha: Gallery, 2003  . - 232 s. : fot. , obr. , mapy ; 31 cm      . - Vyd. : Praha: Pražská plynárenská  ISBN 80-86010-68-6  : Kč∼250, 00

Kde přesně stály první plynárny v Praze, k čemu sloužily plynojemy, k jakým účelům se plyn ve městě využíval? A mnoho dalších odpovědí přináší tato kniha.
Publikace je věnována dějinám i současnosti pražského plynárenství. Vysvětluje, jak se obor vyvíjel, jaké jsou jeho významné osobnosti, v jakých lokalitách Prahy se plyn vyráběl a jakým způsobem byl distribuován po městě. Kniha nabízí přehledy hlavních historických událostí, osobností, spotřeby plynu a množství dalších informací a fotografií, týkajících se plynárenského průmyslu. Samotný závěr obsahuje resumé v anglickém, německém a francouzském jazyce.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz