Obsah: Čínské Blues

Strašlivé zemětřesení a požáry, které postihly San Francisko, zahubily tisíce lidí a tvrdě zasáhly do osudů těch, kteří přežili. Jen krásné, pohádkově bohaté a zhýčkané Lizzie Staffordové jako by se katastrofa ani nedotkla. Čeká ji však trpké rozčarování v manželství s ambiciózním státním návladním Jamesem Hamiltonem. Otřesená Lizzie se vyrovnává s vlastní pýchou i předsudky svého společenského světa. Vrhá se do víru života, je přitahována záhadným Číňanem Li, mužem obrovské vnitřní síly a skryté moci, hledá pomoc u proslaveného kalifornského reportéra Kita Dowieho a jeho svérázných přátel z nočního podniku Blue Canary. Ani si přitom neuvědomuje, že její manžel je i za této situace schopen udělat pro svou kariéru cokoli ...
Román se odehráván v době prohibice, ragtimu, prvníh hvězd jazzu, velkých korupčních skandálů, nástupu italské mafie, která soupeří s čínskými klany. Vystupuje v něm řada slavných osobností, například Louis Armstrong, Dashiell Hammett nebo prezident Spojených států Harding, jehož osudová návštěva v San Francisku je součástí příběhu. Dějově bohatý román, jenž nepostrádá ani humor, je zalidněn nádhernými robustními a osobitými postavami, které poutavě dokreslují život v tajemném Chinatownu i celkovou vzrušenou atmosféru San Franciska na počátku 20. let, v nichž Lizzie prožívá své největší dobrodružství.
Vytvořil: Ircany
Dnes je 08.09.2024