Obsah: Jožin jede do Afriky

Osmiletý Jožin je bidlo. Nejenže v poslední době rychle vyrostl, ale navíc se cítí pořád unavený. Doktoři přes veškerá vysvětlení nemohou najít příčinu jeho slabosti. Přijde na ni až pan Yaloké, majitel krámku s africkým zbožím. Jeho bratr, kamerunský šaman, spatřil v jednom ze svých vidění, že hvězda Jožinova života je uvězněna mezi kořeny bodláku na skále Bhanga. Pokud se má Jožin uzdravit, musí ji osvobodit.
Tak začíná napínavý příběh o dobrodružné cestě malého-velkého chlapce do Afriky. Potká na ní řadu nevšedních lidí, setká se s cizokrajnými zvířaty, osvojí si zvyky domorodých  dětí a s některými uzavře přátelství, která se ani mnohatisícikilometrovou vzdáleností nepřetrhají. Co je však nejdůležitější: Jožin pozná sebe sama. Své schopnosti, svou sílu i slabosti, které se musí učit překonávat. Jeho přání stát se šamanem svědčí o tom, že mu cesta do Afriky ukázala, kudy na to.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize