Obsah: Valentýnská zima

Nejtěžší zimní období pro silničáře přichází v polovině února, proto mu říkají s netajenými obavami a respektem, jaký náleží silnému protivníkovi, „valentýnská zima". Není to však jenom živelní pohroma či přírodní kalamita, je to zároveň prověrka lidí a charakterů. Takovou prověrkou prochází v novém románu Oldřicha Suleře, příznačně nazvaném Valentýnská zima, kolektiv silničářů na jednom okrese. Ty dvě noci a jeden den, kdy zápasí se sněhem a mrazem, aby cesty byly sjízdné, prožívá čtenář spolu se silničáři jako napínavý příběh, plný životní pravdy a dramati čnosti. A protože jde zároveň o tříbení charakterů v nejtěžších podmínkách, představuje nám autorův tomto dějovém rámci profily hlavních postav a jejich zajímavé osudy.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize