Obsah: Jdu

Zajímavě napsaný napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v atraktivním prostředí obchodu s uměním v současné Francii. Hrdina knihy, poněkud flegmatický majitel galerie s moderním uměním, který toho od života už mnoho neočekává, je náhle vtažen do víru zvláštních událostí. Zúčastní se polární výpravy kvůli původnímu inuitskému umění a podaří se mu skutečně tři kontejnery těchto vzácných artefaktů dopravit do Paříže, kde mu jsou ale uloupeny. Není divu, že náš hrdina skončí na koronární jednotce, všem událostem však není ještě zdaleka konec... Tato netradičně pojatá detektivka, v níž autor rozvine celou škálu schopností pracovat s jazykem, byla v roce 1999 oceněna prestižní Goncourtovou cenou.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize