Obsah: Inspektor a noc

Detektivní román bulharského autora. Vyšetřování, jak došlo k smrti muže, který vedl záhadný život a ovládal, či spíše terorizoval mnoho lidí kolem sebe. Jde o to, zda byl zavražděn, či spáchal jen sebevraždu. Vypravěč - policejní inspektor vtipným způsobem ukazuje, že kriminalistika je zaměstnání jako každé jiné, že v dnešní době nemůže být založena na intuici, nýbrž těží a musí těžit z vědeckých poznatků, analýz, výpočtů, které seprovádějí u psacího stolu, a že i v kriminalistice se pracuje podle pevného plánu. Psychologický detektivní příběh ze současného Bulharska, známý též z filmového zpracování. Autor si všímá některých momentů života Sofie, např. prostředí nočních podniků. B. Rajnov je u nás znám jako autor psychologických novel s náměty ze současného života Západu.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize