Obsah: Playback

Zajímavý prozaický text českého esejisty a překladatele reflektuje společenskou atmosféru sedmdesátých let 20. století. Celistvý, nepřerušovaný text, rámovaný přátelským posezením v jedné z typických pražských hospůdek je sledem reflexí, pocitů a vjemů, které tvoří osobitou výpověď oscilující mezi snem a tvrdou realitou. Třebaže próza vznikla v sedmdesátých letech, nepozbyla nic ze své lyrické výbušnosti a vypravěčského zaujetí. Prózu, psanou krásným básnickým jazykem, tvoří jedna nekončící věta – vyprávění o osudech osamělých a vykolejených lidí setkávajících se na rozhraní pražských Nuslí, Vyšehradu, Podskalí a Nového Města (ale děj se na chvíli přenáší např. i do rumunské Histrie). Rapsodie, napjatá mezi skutečností a snem, která ani po letech nepozbyla nic na své vypravěčské náruživosti.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize