Obsah: Průvod s pochodněmi

Historický román, zachycující zrod sokolské myšlenky a její uskutečňování v šedesátých letech minulého století. Autor, významný dramatik třicátých a čtyřicátých let, o této myšlence říká: "Snažil jsme se ukázat, jak tato myšlenka, jejímž předbojovníkem a tvůrcem byl Tyrš a rozhodujícím spoluuskutečňovatelem Fügner, ústrojně vznikla v evropském kvasu let šedesátých, jak od počátku vedle složky národní hrála tu čím dál významnější roli složka sociální, podmíněná bytostným demokratismem obou sokolských iniciátorů. " O koncepci románu autor říká: "Vyrostl ze čtyř dějových pásem, z nichž dvě jsou revoluční, sokolské a anarchistické, a dvě konzervativní, německé a pražsky maloměšťácké. " Nejrozsáhlejší dílo autorovo nezapírající dramatika.

Vytvořil: Drew95
Zdroj: anotace ke knize