Obsah: Návraty nenávraty

Román o dočasném návratu dvou emigrantů a jejich rafinované pomstě bývalému spolužákovi. Při příležitosti srazu abiturientů přiletí do Prahy dva bývalí spolužáci, kteří většinu života strávili v emigraci - jeden v USA, druhý v Austrálii. Přestože většinu komunistické éry na vlastní kůži nezažili ani proti ní z exilu nijak nebojovali, oba pociťují jako velkou křivdu, že její zločiny vesměs zůstaly bez potrestání. Personifikací této nespravedlnosti se pro ně stane další bývalý spolužák, bývalý agent StB a dnes slušně situovaný člen KSČM. Vymyslí proto složitou mystifikaci, jíž ho diskreditují u jeho vlastních soukmenovců, kteří se pak sami s pravou bolševickou tvrdostí postarají o vykonání spravedlnosti. Popsaný děj je ale spíše druhotnou složkou knihy a slouží autorovi jako východisko k vyjádření jeho politických názorů, doplněných mnoha dokumentárními fakty a citáty z médií, z nichž mnohé na různých místech opakuje. Autor v promluvách svých hrdinů nešetří kritikou české povahy, apologií americké politiky a způsobu života a nesmiřitelností k obvyklým nepřátelům, především komunistům a muslimům.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize