Obsah: Uchopení moci

Proces postupného přechodu moci do rukou nacistů od ledna 1933 až do zářijového sjezdu NSDAP v Norimberku v roce 1934, kdy byl završen Hitlerův mocenský vzestup a nový režim v Německu již dostatečně konsolidován. Krize parlamentní demokracie výmarské republiky na počátku 30. let, příčiny vzestupu NSDAP, okolnosti jmenování Adolfa Hitlera říšským kancléřem 30. 1. 1933, rozpoutání nacistického teroru po požáru říšského sněmu nebo průběh tzv. noci dlouhých nožů z června 1934. Autor se prostřednictvím dosud nezveřejněných pramenů a výpovědí pamětníků snaží přesvědčit čtenáře, že nastolení nacistického režimu v Německu nebylo pokračováním jakési zvláštní německé cesty, ale státním komplotem. Důsledkem nástupu tohoto režimu bylo rozpoutání války, všeobecná zkáza a zločiny proti lidskosti.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize