Obsah: Na přeskáčku

Poutavé vyprávění známého televizního moderátora a autora, „otce televizních soutěží“, o začátcích televize, o soutěžních a zábavných pořadech, o známých i méně známých umělcích, o instalatérech, o prezidentech a také o malých i velkých komických i tragikomických trapasech XX. století, kniha jedné z nejpopulárnějších televizních osobností 50. a 60. let, moderátora, dramaturga a spisovatele. Jsou to sice osobní vzpomínky, ale poutavě psané jako fejetony s osobitým humorem a postřehy, skládané na přeskáčku do mozaiky obrazu našeho světa téměř celého dvacátého století, od počátků první republiky, přes 2. svět. válku, osvobození, nástup komunismu, začátky televize, okupaci v roce 1968, normalizaci až po současný život po listopadové revoluci do r. 2004 – tedy celý autorův život. Život nadmíru bohatý nejen jeho, ale celé společnosti. Historické události jsou tu zachyceny osobními prožitky, stejně jako začátky vysílání naší televize. Do mozaiky působivě zapadají vtipné postřehy ze současné doby a také ještě nikdy nezveřejněné vzpomínky na příhody autorových kamarádů, přátel a kolegů - známých divadelních a televizních osobností (Jaroslav Vojta, R. A. Dvorský, Karel Vacek, Rudolf Hrušínský, Vlasta Burian, Oldřich Kovář, Hana Vítová, Jiří Suchý a další). Text je doplněn archívními fotografiemi.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize