Obsah: Písařská škola v Kalahari

Čtvrtá kniha série První dámská detektivní kancelář.

Paní Makutsi, pomocná detektivka První dámské detektivní kanceláře, si už dlouho láme hlavu jak zlepšit svou finanční situaci a také trochu ulevit své zaměstnavatelce paní Ramotswe. Jednoho dne přijde na spásnou myšlenku: založit školu psaní na stroji určenou výhradně pro muže. Její podnik se setká s velkým ohlasem, a paní Makutsi tak najde nejen možnost přivýdělku, ale konečně také dlouho očekávanou lásku.
Paní Ramotswe, její zaměstnavatelka a první ženská detektivka v Botswaně, to nemá ve své profesi lehké. Podle tradičních botswanských představ by se měla žena starat především o děti a do vážných záležitostí nestrkat nos. Nejenže se tedy musí neustále potýkat s nedůvěrou klientů v její schopnosti, teď se navíc v Gaborone objevila nová konkurence, Detektivní kancelář - spokojenost zaručena, jejíž vychloubačný majitel se svým heslem Svěřte své problémy muži! snaží přetáhnout klienty na svou stranu a veřejně se do dámské detektivní kanceláře strefuje.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize