Obsah: L´Amoureux de Madame Maigret / Nápadník paní Maigretové

Zrcadlový francouzsko-český text.

Soubor pěti dosud česky nevydaných Simenonových detektivních povídek přináší další pátrání dobráckého bručouna komisaře Maigreta. Titulní příběh se odehrává přímo v Maigretově bydlišti na pařížském náměstí Vosges a v drobných postřezích i ve sbírání důkazů u trhovců a místních klepen tu svého muže zcela zastíní paní Maigretová.
Tři další případy zavedou Maigreta mimo Paříž - do venkovského sídla domácího despoty na břehu Seiny, do Bretaně ke zchudlému boháči, k rozvodněné řece Loing, kde se za deště a plískanic utopí auto s mrtvolou, a nakonec do městečka Meung-sur-Loire, kam se Maigretovi odstěhovali na penzi a kde bývalý komisař strádá nečinností, z níž ho vytrhne bizarní smrt jednoho ze spolustolovníků při každodenní partii karet.

Povídky:
- L'Amoureux de Madame Maigret / Nápadník paní Maigretové
- Menaces de mort / Výhružky smrtí
- La vieille dame de Bayeux / Stará dáma z Bayeux
- L'auberge aux noyés / Hostinec U utopenců
- Ceux du Grand-Café / Karbaníci z Grand-Café
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.