Obsah: Fotograf

Komorní příběh o populárním fotoreportérovi, lovci senzačních snímků z převratů, povstání a válek (Kambodža, Alžír), který přijde při svém povolání o nohu a je nucen dělat banální fotografie začínajících hereček. Psychicky na dně, ale nesmířen s rolí outsidera, neustále pátrá po příležitosti, která by ho znovu proslavila. Náhoda mu přeje. Dostane se na stopu atentátu a posedlý myšlenkou na nejsenzačnější snímky a poslední šanci svého života, stává se sám aktérem v připravovaném spiknutí.
Kromě oddychové role, kterou vytváří kriminální zápletka, udržující čtenáře v napětí, splňuje Boullova kniha i roli společenskou. Představuje nám svět mladého a rozšířeného uměleckého oboru i s jeho spletitým, drsným zákulisím.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize