Obsah: Stíny

Román z lékařského prostředí. Děj je zasazen do amerického maloměsta rozloženého na březích řeky, kde sídlí významná a uznávaná léčebna pro duševně nemocné. Mladá lékařka Kate McKennaová, která se specializovala na psychiatrii, se s výčitkami a neklidem vrací do rodného města, které před lety bez výčitek a radostně opustila v naději, že je už nikdy neuvidí. Nastupuje na místo ředitelky nově zřízené a obyvateli městečka krajně neoblíbené kliniky pro mentálně postižené pacienty. S úzkostí v srdci, ještě zraněném po nedávném rozvodu, se usazuje v opuštěném domě svých rodičů, kde vyrůstala. Ve stínu vzpomínek na nešťastné dětství se potýká se strašidelnými telefonáty, s papíry, které se objevují a zase mizí, s bezdomovcem, který toho o její minulosti ví až nepříjemně mnoho, a také se špatnou pověstí domova pro duševně choré, jemuž hrozí zavření. Navíc do jejího života náhle vstupují dva muži, mezi nimiž se musí rozhodnout. Ve Stínech se setkáváme s postavami „normálními“ i narušenými, s duševně zdravými i nemocnými, s žijícími i mrtvými, které jsou součástí současnosti i minulosti. Se „skutečnými lidmi, kteří se pohybují v detailně prokresleném prostředí a v časovém rámci utkaném jako jemná tapiserie“, jak napsal jeden z literárních kritiků pro list New York Daily News.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize