Obsah: Příšery Templetonské

Románový debut současné americké autorky je příběhem mladé ženy, vracející se do svého rodiště. Templeton je vesnice obestřená pověstmi: vznikl zde údajně baseball, našel se tu třímetrový obr a v nedalekém jezeře žije příšera, ohromné zvíře tmavě krémové barvy. Hlavní hrdinka a zároveň i vypravěčka příběhu, těhotná studentka archeologie Willie Uptonová, se vrací do svého domova v okamžicích, kdy je tato bytost nalezena mrtvá. Tato smrt téměř mytologického tvora však zároveň znamená i symbolický zlom v jejím životě: Willie si náhle uvědomuje, že se stává svědkem zániku jedné epochy a k jejímu dokonalejšímu poznání jí pomůže i snaha dobrat se vlastních kořenů. Začne proto pátrat po svých předcích, všímá si dobových souvislostí a náznaků, které před ní náhle vytvářejí plastický obraz americké historie, do níž jsou navíc zakomponovány i významné literární osobnosti (James Fenimore Cooper, byť pod jiným jménem, je tady dokonce představen jako zakladatel jejího rodu). Pro větší přesvědčivost je navíc tato románová rekonstrukce vybavena fotografiemi a rodokmeny, jež se však v průběhu děje neustále obměňují a doplňují.
Vytvořil: Eame
Zdroj: anotace ke knize